#FFCC99") İSLAMDA DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR: İSLAMDA FAL HARAMDIR

28 Ocak 2018 Pazar

İSLAMDA FAL HARAMDIR
32- İSLAMDA FAL HARAMDIR


İSLAMDA FAL BAKMAK VE BAKTIRMAK HARAMDIR


FAL: Gelecekten haber vermek, kişilik okuma sanatı demektir. Gelecekten haber vermek çok büyük yalandır Gaybı ancak Allah bilir. Falı yapan ve fala inanan dinden çıkmıştır.


AYET:’’ (Neml-65) Göklerde ve yerde Allahtan başka kimse gaybı bilemez.’’ AYET: (Yunus- 20)’’ Gayb Allah’ındır


AYET: (Enam-59)‘’ Gaybın anahtarları onun yanındadır. Onları Allahtan başkası bilemez.


AYET: (Enam-50)’’ Muhammet deki ben size Allah’ın hazineleri yanımdadır demiyorum. Gaybıda bilmem.


AYET: (Araf- 198) ‘’ Eğer gaybı bilseydim, Daha fazla hayır yapardım. Muhterem müminler görüldüğü gibi gaybı, geleceği Allahtan başka kimse bilmez. Peygamberimizin dahi bilemediğini ayetlerde okuduk. Peygamberimiz ancak Allah’ın ona bildirdiği kadarını bilebilir. Bunu şu ayetten anlıyoruz.


AYET: (Cin 26-27) ‘’ Gaybı bilen odur. Gizli bilgisini kimseye göstermez. Anacak razı olduğu resulune gösterir. Peygamberimiz de bu konuda buyurdu ki.


HADİS:’’ Gaybı ben bilmem. Allah bilir. Ben Allah’ın bana bildirdiği kadarını bilirim. Başka bilmem. Peygamberimize bile bildirilmeyen gaybı nasıl olurda falcılar bilir. Bu kesinlikle yalandır. İster yıldız falı olsun, ister, cin falı olsun, ister, şeytan falı olsun, El falı, Kahve falı, fasulye falı, taş falı, adı ne olursa olsun. Falın her türlüsü haramdır. Fal bakan da baktıranda şirk işlemiştir. Şirk işleyenlerin yani ayeti inkar edenlerin sonu da ebedi cehennemdir. Allah korusun. Geleceğin bize bildirilmemesi bize en büyük rahmettir. Yarın başımıza ne geleceğini bilsek düzen bozulur. Toplum bozulur. Hayat dururdu. Fala inanma falsızda kalma lafı kafirlerin sözüdür aman dikkat.

Hiç yorum yok: